Oferta

Poznaj cisy

Dlaczego cisy na żywopłot?

Ponieważ są zimozielone, pięknie wybarwione wiosną i o głębokim kolorze igliwia w zimie. Regularnie cięte na żywopłot iglasty tworzą gęstą zieloną ścianę. Wyjątkowo odporne na warunki miejskie. Można je sadzić w różnych warunkach – pełnym słońcu, półcieniu a nawet pełnym cieniu. Cisy jako iglaki na żywopłot mają doskonałe zdolności regeneracyjne, co oznacza iż w przypadkach złamań, uszkodzeń, są w stanie całkowicie się odbudować i zazielenić. Odmiana którą oferujemy jest odmianą żeńską która zawiązuje nasiona z czerwoną osnówką, co wygląda bardzo atrakcyjnie. Ponadto, cis jest rośliną bardzo plastyczną, co oznacza że można mu nadawać dosłownie dowolne kształty.

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasze doświadczenie w uprawie cisów zdobywamy już przez ponad 40 lat, dlatego nasz towar spełnia wysokie standardy jakości i zdrowotności. Uprawiamy i zdecydowanie polecamy cisa pośredniego w odmianie Hicksa ( łac. Taxus x media ‘Hicksii’), który jest wyjątkowo wszechstronny i mrozoodporny, o stosunkowo szybkim jak na cisa wzroście. Ponadto nasze cisy są uprawiane w pojemnikach, nie są kopane z gruntu, stąd można je sadzić przez cały rok. Konsekwencją tego jest nienaruszona bryła korzeniowa w porównaniu do roślin kopanych i dlatego bez najmniejszych problemów przyjmują się u klienta.

Pielęgnacja

Cis nie jest rośliną czasochłonną w pielęgnacji. Wystarczy go raz w roku przyciąć, aby rośliny lepiej się rozrastały, były silniejsze i bardziej gęste. Nawozić należy na wiosnę nawozami długo-działającymi (typu Osmocote) i ewentualnie podsypać dolomitem. Taka praca to tylko przyjemność!

Prestiż w Twoim ogrodzie!

Przez lata cisy były synonimem luksusu w ogrodach i świadczyły o prestiżu właściciela który je posiadał. Czasy wojenne spowodowały zepchnięcie cisa na dalszy plan. Obecnie pogoń za taniością powoduje że cis jest postrzegany jako roślina nietania. Jednakże sadząc rośliny mało wartościowe w naszych ogrodach jest jak z towarami kiepskiej jakości – po czasie szukamy czegoś solidniejszego oraz trwalszego. Cisy sadzone stulecia temu możemy do dziś podziwiać na całym świecie: Ogrody Wersalu (Francja), Ogrody Rezydencji Habsburgów w Wiedniu – Schonbrunn i Hoffburg (Austria), Rezydencja Szwedzkiej Rodziny Królewskiej Drottningholm (Szwecja), Ogrody Levens Hall (Wielka Brytania), Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew (Wielka Brytania), Alhambra w Granadzie (Hiszpania), Łazienki Królewskie (Polska), Park w Żelazowej Woli (Polska) i wiele innych.

Warunki sprzedaży

ikona1

Zamówienia

 Zamówienia należy składać minimum na 7 dni przed planowanym terminem odbioru roślin. Zamówienia przyjmowane są telefonicznie, pocztą e-mail, bądź osobiście. W przypadku zamówień powyżej 5 000 zł należy niezwłocznie wpłacić 20% zaliczki, w przeciwnym razie zamówienie nie będzie realizowane. W przypadku rezygnacji z zakupu roślin przez kupującego zaliczka przepada na rzecz zleceniobiorcy. Wszystkie uwagi odnośnie jakości lub zdrowotności roślin należy zgłaszać w momencie odbioru zamówienia.

ikona2

Odbiór

Odbiór towaru następuje w siedzibie firmy. Na życzenie klienta możemy zorganizować odpłatny transport na terenie całego kraju.

Przy zamówieniach zagranicznych należy ustalać sposób odbioru roślin podczas składania zamówienia. Pomagamy w zorganizowaniu odprawy celnej wraz ze skompletowaniem niezbędnych dokumentów jak i dokumentów fakultatywnych np. zaświadczenie o stanie fitosanitarnym roślin itp. Czas oczekiwania na wydanie zaświadczeń wynosi około 3-4 tygodnie co należy uwzględnić w związku z planowanym terminem odbioru roślin.

ikona3

Płatności

Akceptowalne formy płatności to: gotówka, przekaz pocztowy, lub przelew na rachunek bankowy.

Jak do nas trafić?

Kosowscy
Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Anna Bilska zd. Kosowska

ul. Jeziorna 42 | 91 -358 Łódź Polska
telefon: +48 42 659 21 12
mail: biuro@kosowscy.pl

Formularz kontaktowy