Prawidłowe nawożenie jest jednym z czynników, który ma istotny wpływ na prawidłowy wzrost roślin na żywopłoty. Można postępować zgodnie z zasadą lepiej nawozić niż nie, jednakże lepiej wiedzieć jakie mieszanki nawozowe dostępne na rynku warto stosować, a które wyróżniają się tylko kolorowym opakowaniem.

Wczesna wiosna to dobry czas na cięcie cisów. Kiedy dokładnie to robić? Nie ma na to idealnej daty, ponieważ czas na cięcie jest uzależniony od pogody. Wiosna kalendarzowa to jedno, ale cięcie wykonywać należy, kiedy temperatury dobowe są już powyżej zera, a rośliny nie mają jeszcze młodych przyrostów. Sugerowany termin to połowa kwietnia, lub jeżeli decydujemy się na cięcie jesienne, połowa września. W takich terminach wykonujemy cięcia w naszej szkółce i takie polecamy również Państwu.

Rośliny produkuje się na dwa sposoby: w donicach (pojemnikach) lub sadzi się je do gruntu a następnie wykopuje – są to tzw. rośliny kopane. Rośliny produkowane w pojemnikach w miarę wzrostu są systematycznie przesadzane do większych pojemników. Bryła korzeniowa podczas przesadzania/sadzenia na miejscu stałym nie ulega uszkodzeniu i stąd rośliny takie mogą być sadzone przez cały sezon wegetacyjny (dopóki nie jest zmarznięty grunt).